Lüksemburg

 

 

Lüksemburg vizesi için gerekli evraklar


1. Başvuru formu: Eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış Schengen vize başvuru formu.
2. Fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekilmiş Uluslararası Sivil Havacılık kurallarına uygun 1 adet biyometrik fotoğraf.
3. Pasaport: Pasaportunuzda kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfa ile giriş ve çıkış kaşelerinin bulunduğu sayfaların fotokopileri. Daha önce alınmış Schengen vizeleriniz varsa bu vizelerin bulunduğu sayfaların fotokopilerini de başvuru dosyasına eklemeniz bekleniyor. Ayrıca pasaportunuzun seyahatinizin son bulduğu günden itibaren 3 ay daha geçerli olma koşulu da getirilmiş. Pasaportunuzda en az 2 adet boş vize sayfasının da bulunması gerekiyor. Pasaportun düzenlenme tarihinin son 10 yıl içinde olması da dikkat edilecek hususlar arasında yer alıyor.
4. Seyahat planı: Adınıza düzenlenmiş Uçak ve Otel rezervasyonlarının da başvuru dosyasında bulunması gerekiyor. Rezervasyonların satın alınması koşulu getirilmemiş.
5. Banka Hesap bilgileri: Son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümünü ibraz etmeniz bekleniyor.
6. İşveren yazısı: Çalışıyorsanız seyahat süresince izinli olduğunuza dair iş yerinin antetli kağıdına yazılmış izin belgesi. Bu belgede seyahat tarihlerinin açıkça yazılmış olmasına özen göstermelisiniz.
7. Gelir belgeleri: Son 3 aya ait maaş bordrosu, çalışmıyorsanız son 3 aya ait banka hesap hareketlerinin dökümünü gösterir belgeler.
8. Seyahat sağlık sigortası: Sağlık sigortası poliçesi adınıza düzenlenmiş olmalı ve Schengen Bölgesi’ni kapsamalı. En az 30.000 Euro medikal harcama teminatlı olmasına da dikkat edilmeli. Hastane bakımı, yatarak tedavi, acil tedavi hizmetleri, ülkeye geri gönderme (ölüm hali dahil olmak üzere) teminat kapsamında olmalıdır.
Ülkeye dönüş taahhüdü: Seyahatiniz sonlandıktan sonra ülkeye geri döneceğinizi taahhüt eden belgeler: İşvereninizin beyanı, iş sözleşmesi ya da ülkenizde çalıştığınıza dair başka evraklar, ülkenizde eğitim ya da öğretiminizin devam ettiğini gösterir belgeler, ülkenizde çocuğunuz okula devam ettiğini gösterir belgeler, ülkenizde gayrimenkul ya da başka taşınmazlara sahip olduğunuzu gösterir belgeler.

 

 

AÇIKLAMA